vadas

Termálne kúpalisko Vadaš

Jedným z pamätihodností mesta Štúrovo je termálne kúpalisko Vadaš, ktoré dovolenkárov očakáva viacerými bazénmi napustenými termálnou vodou a vynikajúcimi kúpacími možnosťami. Teplota termálnej vody je 28-36 °C. Ďalšie príležitosti na zábavu ponúka tobogan a letné bufety.

200 metrov od penziónu
24969826

Štúrovo

Mesto Štúrovo pripravuje každoročne bohatý program pre turistov, ako napr. : majáles, vitaj leto, pivný festival, veľkolepý ohňostroj, záver leta, jarmok Šimon a Júda. Cestovné kancelárie organizujú týždenne spoznávacie zájazdy do neďalekej Budapešti
- tu nájdeme najväčšie tropikárium v Európe
- CAMPONA, ZOO, denná a nočná Budapešť.
- do Vyšehradu (staroveký hrad, bobová dráha).

63-2

Ostrihom

Nie je nič stratené ani pri zlom počasí, navštívte susedné Ostrihom, kde váš čaká kryté kúpalisko s wellnessom len pár metrov od mostu. Ostrihom je jedným z miest Maďarskej republiky s najvýznamnejšou historickou minulosťou. Jeho bohatá minulosť, malebné miesta a iné pozoruhodnosti sú právom obľúbené v kruhu návštevníkov. Každy víkend v Ostrihome čaká na návštevníkov mnoho podujatí, koncerty.

2 kilometre od penziónu
72401841

Bíňa

Svätyňa románskeho štýlu, ktorá sa nachádza na niekdajšom území stolice Ostrihom, pochádza zo začiatku 13. storočia. Neskôr dostala známky gotiky a potom baroka. V roku 1954 ju v dôsledku vojnových poškodení zrekonštruovali.

17 kilometrov od penziónu
dunakanyar_visegrad_1636975_1290

Visegrád

Dedina obývaná odnepamäti, čo potvrdzuje i množstvo odkrytých starožitných vykopávok. Jej význam vzrástol počas panovania Rímanov, ktorí pozdĺž bojovej línie vedúcej do Ostrihomu postavili celý reťazec strážnych veží.

30 kilometrov od penziónu

Nákupné strediská

aquario

Aquario

50m
billa

Billa

50m
cba

Cba

550m
lidl

Lidl

1,30km
tempo

Tempo

1,40km

Blízke mestá

esztergom

Ostrihom

1 km
budapest

Budapest

50 km
pozsony

Bratislava

150 km
wien

Wien

250 km